Nie wstydź się próbować i popełniać błędy.


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

11-13 kwiecień - Autrian Classics - Puchar Świata w K-1 i Kickboxingu - pięć medali dla Palestry Warszawa

W dniach 11-13 kwietnia w Austriackim Innsbrucku odbywały się coroczne zawoy rangi pucharu świata w Kickboxingu.
Austrian Classics zgromadziło prawie 1700 zawodników z 26 krajów w tym także wybitną ekipę Palestry Warszawa w składzie Krzysztof Olszewski, Krzysztof Lipowski, Piotr Szloser, Piotr Tryc, Paweł Gierzyński oraz jako sędzia w formułach ringowych Beata Sękowska.

Nasza ekipa wynajęła amartament w pensjonacie 20km od hali by zmniejszyć koszty, ale za to po przyjechaniu na miejsce czekała nas wspaniała niespodzianka. Po pierwsze mieszkanko położone było wysoko w górach i stamtą rozciągał się niesamowity widok na całą dolinę i Innsbruck, a po drugie miłe przyjęcie przez naszego gospodarza, który obok flagi Austrii i Niemiec wywiesił również flagę Polski ze względu na nasz przyjazd. Dużym plusem była również sauna na miejscu, dzięki której nasi zawodnicy nie mieli problemu ze zmieszczeniem się w limicie wagi podczas oficjalnego ważenia.

Na miejsce przyjechaliśmy w czwartek po prawie 13 godzinnej podróży (z małymi przerwami), w piątek rano rejestracja i oficjalne ważenie oraz wieczorem już walki ćwierćfinałowe w kategoriach 67kg, 71kg i 81kg.
Po piatkowych bojach byliśmy zadowoleni, ponieważ wszyscy nasi zawodnicy dotarli do półfinałów.
Sobota to niesamowity pokaz Kickboxingu w formule K-1 zawodników Palestry. Dwa wspaniałe zwycięstwa Krzysztofa Olszewskiego, który w pierwszej walce demoluje przeciwnika pewnie wygrywając na punkty, natomiast w finale nokautując austriackiego zawodnika (pochodzenia zdecydowanie pozaaustriackiego) za pomocą potężnego lowkicka. Swoje walki półfinałowe wygrywają również Piotr Tryc oraz przed czasem Piotr Szloser, którzy następnie spotykają się w finale Pucharu Świata, w można powiedzieć towarzyskim wewnątrzklubowym sparringu.
Dwie sobotnie walki wygrywa również Krzysztof Lipowski w finale ciężko nokautując swojego przeciwnika w pierwszej rundzie.
Jedynie Paweł Gierzyński przegrywa w półfinale po ciężkim i bardzo wyrównanym pojedynku. Werdyk wg nas i naszych oponentów był dla Pawła niesprawiedliwy - niestety taki jest sport.

Podsumowyjąc:
Krzysztof Olszewski - złoto w kat. -60kg senior K-1
Krzysztof Lipowski - złoto w kat. 67kg senior K-1
Piotr Tryc - złoto w kat. 71kg senior K-1
Piotr Szloser - srebro w kat. 71kg senior K-1
Paweł Gierzyński - brąz w kat. 81kg senior K-1

Beata Sękowska jako jedyna z Polski sędziowała walki w ringowych zmaganiach K-1 i FullContact.

Podziękowania należą się trenerowi Łukaszowi Roli bez którego ten sukces nie byłby możliwy.
Trener tym razem był kierowcą (w sumie prawie 2700km), trenerem i opiekunem całej wycieczki - który poświęcając swój czas i pięniądzem dajac zaangażownie, fachową wiedzę i całe serce zawodnikom pomógł im osiągnąć ten wspaniały sukces.

Gratulujemy zawodnikom reprezentującym Palestrę ale na tych zawodach przede wszystkim swój kraj - Polskę!!!

Puchar Świata WAKO - Austrian Classics - K-1 Kickboxing

Puchar Świata WAKO - Austrian Classics - K-1 Kickboxing Palestra Warszawa

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com