Porażki uczą nas pokonywać ograniczenia a tym samym uczą zwyciężać
Marek Piotrowski


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

2. Powstanie K-1.

Korzenie turniejów K-1 sięgają początku lat osiemdziesiątych naszego stulecia. W 1980 roku Kazuyoshi Ishi założył Seido Kaikan, szkołę karate, z siedzibą w Osace.

W 1982 roku odbył się w Japonii pierwszy ogólnokrajowy turniej Karate-Do. Impreza zorganizowana w Osace przez Seido Kaikan, nowopowstały zarząd Seidokan Karate, przyciągnęła sporą ilość widzów. Hala Furitsu Gymnasion, gdzie wydarzenie miało miejsce, wypełniła się po brzegi, a jego transmisję nadano w lokalnej telewizji.

W 1983 roku w Kansai w Japonii wojownicy Seido Kaikan zmierzyli się z adeptami chińskiego Kung Fu. Konfrontację tych dwóch szkół walki wygrali karatecy. Wtedy też powstała organizacja „All Japan Budo Promotions”, uformowana spośród grup Karate i Kenpo z regionu Kansai. Na jej czele stanął  Kazuyoshi Ishi.

Dwa lata później, w 1985 roku Seido Kaikan otworzył pierwsze biuro w Stanach Zjednoczonych, którego głównym menedżerem został Tom Edwards.

Na turnieju Karate Real Champion Tournament, który miał miejsce w 1988 roku, karatecy Seido Kaikanu umocnili swoją pozycję w świecie sztuk walki. Japończycy Toshiyuki Yanagisawa oraz Masaaki Satake zajęli na tej imprezie dwa pierwsze miejsca, zwycięstwa ludzi Ishiego przyciągnęły zainteresowanie Amerykanów.

W 1991 rozegrał się mecz pomiędzy reprezentantami Seido Kaikanu i grupą USA Oyama Karate. Szczególnie wyróżnił się w tej konfrontacji Masaaki Satake pokonując legendę amerykanów, Williy’ego Williamsa.

Przełomowy dla K-1 w formie, jaką oglądamy dzisiaj, był turniej „Karate Japan Open”, zorganizowany w 1992 w Japonii. Wtedy to po raz pierwszy walki odbywały się w rękawicach. Zwycięzcą został Masaaki Satake.

 <<< 1. Co to jest K-1?    3. Turnieje K-1 >>>

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com