Porażki uczą nas pokonywać ograniczenia a tym samym uczą zwyciężać
Marek Piotrowski


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

Defendo - Fiński system samoobrony

"Europejski system walki"
Defendo uchodzi za system europejski, pomimo, iż zawiera wpływy z systemów walk z innych części świata. Choć jest to system nowoczesny, jego korzenie sięgają aż do starożytnej historii naszego kontynentu. Opiera się on na technikach, które wywodzą się z podstawowych reakcji obronnych w wypadku realnego zagrożenia życia i które w dużej mierze były dobrze znane przez naszych przodków.

"Mniej znaczy więcej"
DEFENDO to prostota, skuteczność.jest łatwym do opanowania systemem, ponieważ skupia się na szerokiej gamie zagrożeń jakie możemy spotkać w nowoczesnym świecie i oferuje minimalną ilość, kompleksowych rozwiązań. Zasada minimalnej ilości technik pozwala, aby poprzez powtarzalność tych samych struktur w różnych sytuacjach, uczestnicy byli w stanie skutecznie odtworzyć zdobytą wiedzę w sytuacji maksymalnego stresu. Podstawowe techniki DEFENDO są oparte na psychologicznym podejściu do strachu, stresu, poczucia zagrożenia i tym jak je wykorzystać, gdy przetrwanie zależy od własnej siły fizycznej.

"Ciężki trening, maksymalne bezpieczeństwo"
System zapewnia osobom trenującym profesjonalne i bezpieczne szkolenia. Zajęcia są zróżnicowane i wpływają na poprawę kondycji fizycznej, dodają pewności siebie, rozwijają umiejętność wczesnego rozpoznawania niebezpieczeństwa i dają wiedzę jak przeżyć w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia.

"Przygoda, wyzwanie, satysfakcja"
Szkolenia prowadzi starannie wyselekcjonowana kadra instruktorska, której członkowie na co dzień dzielą się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem ze studentami. Treningi prowadzone są w przyjaznej atmosferze. Jednocześnie stopniowo podnoszona „poprzeczka” tworzy motywującą presję fizyczną i mentalną, aby zajęcia stanowiły dla uczestników coraz większe wyzwanie.

"Trening fizyczny, taktyczny, mentalny i techniczny"
W trakcie szkolenia, fizyczne możliwości osób trenujących są wykorzystywane z maksymalną skutecznością.

Trening psychiczny uczy kontroli umysłu. Bez realnej siły psychicznej, jest się zawsze na słabszej pozycji w ewentualnym konflikcie. Należy obserwować swoje reakcje, kształcić je w odpowiednim kierunku i w sytuacji zagrożenia odtworzyć je.

Trening taktyczny nauczy Cię jak korzystać z technik i mentalnej przewagi, pożądanych w sytuacji zagrożenia życia, w jak najbardziej efektywny sposób. Z odpowiednim szkoleniem, przygotowaniem i świadomością sytuacji mamy szanse na przeżycie niebezpiecznych sytuacji, z którymi musimy się zmierzyć. Nie musisz polegać tylko na szczęściu!

Techniki są proste i łatwo przyswajalne, dzięki czemu są skuteczne i wykonalne w trudnych sytuacjach.

"Skuteczność znaczy prostota"
Przykładowe techniki, których siła tkwi prostocie, choć można je szlifować latami:

Platforma – stabilność:
Wypracowanie odpowiedniej postawy jest niezwykle ważne zarówno w obronie jak i w ataku. Dla zachowania stabilnej pozycji bardzo ważny jest odpowiedni balans, praca stóp, unikanie zejścia do parteru. Platforma to prowadzenie defensywnej lub ofensywnej taktyki z pełną siłą, mobilność i cały zakres ruchu.

Tarcza - ochrona:
W celu zapewnienia maksymalnej ochrony, w zgodzie z odruchami obronnymi własnego ciała tarcza może być wykorzystywana zarówno ofensywnie jak i defensywnie. Tarcza może działać jako blok przeciwko nadchodzącemu atakowi lub być wykorzystana przy ruchu ofensywnym, tak by przejąć kontrolę nad sytuacją.

Whiplash - cios oburącz:
jest to technika, która obejmuje cały system, od ataków o małym stopniu zagrożenia (groźby) do ataków o wysokim stopniu zagrożenia życia z użyciem maksymalnej agresji (z użyciem broni).


Filmy:

http://www.spartan.fi/en/training
http://www.youtube.com/watch?v=BmN_XMRqN2k
http://www.youtube.com/watch?v=_l8yOV3nzs0

Tagi: Defendo

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com