Kiedy padasz mw sobie: wsta? i walcz, wsta? i walcz - nigdy si? nie poddawaj.

Facebook - Palestra

Tagi

XIV LIGA BJJ

Z dnia: 2011-09-10

10.09.2011 r. odbyła się XIV edycja ligi brazylijskiego ju jitsu, która miała miejsce w Konstancinie. W zawodach brało udział około 140 zawodników z całego kraju. Palestrę reprezentowało 2 zawodników – Rafał Sępkowski w wadze do 88  kg. oraz Stanisław Ślusakowicz w kategorii bez ograniczeń wagowych. Obaj zawodnicy startowali w klasie białych pasów.

Rafała (Banan) zdobył 2 miejsce, ulegając w finale o włos swojemu rywalowi. Przegrał jedynie przez jedną przewagę przeciwnika. W pierwszej walce poddał oponenta efektowną balachą, w drugiej zaś zdominował konkurenta i zwyciężył wyraźnie na punkty. Warto podkreślić, iż Banan startował z 4 kilogramową niedowagą do kategorii.

Stanisław Ślusakowicz pokonał 3 przeciwników. W pierwszej walce po dominacji punktowej skończył starcie duszeniem mataleo. Drugą walkę Stasiek wygrał minimalnie dzięki przewadze, z zawodnikiem również trenującym w swoim czasie w Palestrze – Marcinem Frankiewiczem (Marcin ostatecznie zajął trzecią pozycję). Pojedynek finałowy Ślusakowicz wygrał dzięki duszeniu mataleo.