Musisz być zawodnikiem dumnym i godnym.
Marek Piotrowski


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

Wyjątkowy weekend w Palestra Muay Thai & Boxing Gym, 23-24 Stycznia 2016r.

Z dnia: 2016-01-11

 Zapraszamy wszystkich do Palestra Muay Thai & Boxing Gym. 23-24 stycznia będzie to wyjątkowy weekend z powodu dwóch wydarzeń które w tym czasie będą miały miejsce w naszym klubie.

 W sobotę, dnia 23 stycznia 2016 roku w klubie Palestra Muay Thai & Boxig Gym, o godzinie 10:00 odbędą się konsultacje dla dzieci pod kątem wykrycia i profilaktyki wad postawy.

Konsultacje będą się odbywać bezpłatnie, a przeprowadzi je fizjoterapeuta, Piotr Durzyński, współpracujący z zawodnikami Palestry. Natomiast w niedzielę 24 stycznia 2016 roku Gościem "Palestry" będzie tym razem P. Henryk Atemborski, który jeszcze jako nastolatek zapragnął wstąpić do Armii Krajowej. 

 Aby zaskarbić sobie uznanie dowódców z podkradanego Niemcom uzbrojenia stworzył prawdziwy arsenał. Pomimo przekazania go Armii Krajowej nie został jednak przyjęty do AK, w której służyły matka i siostra Pana Henryka. Wstąpił zatem do Narodowych Sił Zbrojnych w kieleckiem, w których służyli jego starsi koledzy. Stał się członkiem Brygady Śiętokrzyskiej, która toczyła walki zarówo z Niemcami, jak i z polską oraz sowiecką partyzantką komunistyczną.
Ze względu na wiek nie był zwykle kierowany do bezpośrednich starć pomimo szkolenia, które przechodził w Brygadzie.

 Po wojnie brutalnie prześladowany, o czym zwykle bardzo nie lubi opowiadać. Do dziś Pan Henryk prowadzi bardzo aktywne życie i mógłby zaimponować wielu młodym swoimi hobby. Dwa lata temu został morsem - czego dowodzi zamieszczone zdjęcie, jeżdzi na motocyklu i na nartach, ma na koncie wiele skoków spadochronowych. Pan Atemborski jest niesamowitym przykładem człowieka, który zachował świetną formę fizyczną i hart ducha pomimo wszelkich przeciwności.

 Klub Palestra oraz SZPAK serdecznie zapraszają. 

Wywiad z Panem Henrykiem: http://wmeritum.pl/glos-bohatera-7-henryk-atemborski-ps-pancerny/. A tutaj trochę ciekawostek: http://niezlomni.com/?p=11695

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com