Nawet tysiącmilowa podróż zaczyna się od zrobienia pierwszego kroku
Stare przysłowie chińskie


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

Trzy medale dla Palestry z Mistrzostw Świata Muay Thai - Tajlandia 2011 - Relacja

Z dnia: 2011-03-12

 

Informujemy, że pełna relacja z MŚ MT 2011 wraz z zdjęciami będzie prowadzona na naszym profilu na Facebooku:
TUTAJ

Poniożej wstawiane będą informacje od trenera Łukasza Roli


Witam,

13 marca Jakub Lityński wygrał pierwszą walkę z Francuzem w wadze 67kg. Walka była bardzo równa, ale dwie pierwsze rundy wygrał Kuba dzięki mocnym akcjom bokserskim, które rozbijały ataki przeciwnika. Dla Kuby był to pierwszy start po ponad rocznej przerwie treningowej. Ostatni raz walczył na zasadach K-1 na Slovak Open w lutym 2010r. Tam zdobył 2 miejsce wygrywając dwie walki.

14 marca mamy już aż cztery walki - Paweł Stępniewski z reprezentantem Południowej Korei, Kuba Lityński z Wietnamczykiem, Michał Węcławek z Irakijczykiem i Tomasz Kowalski z Bułgarem.

Najliczniejsze ekipy to na pewno Uzbekistan i Ukraina. Dużo zawodników przywiozła też Brazylia, Anglia, Kanada i Francja. Bardzo mocni są w tym roku Bułgarzy, którzy na razie wszystkie walki wygrywają w ładnym stylu. Oczywiście Ukraina i Uzbekistan również mają mocne ekipy.

Postaram się znaleźć chwilę czasu, żeby jeszcze coś napisać.

Pozdrawiam, Łukasz Rola.


Witam,
Krótko podsumowując w Amatorskich Mistrzostwach Świata Muay Thai WMF w Ayutthaya w Tajlandii w dniach 10-17.03.2011 Polacy zdobyli dwa medale"
Tomasz Kowalski - III miejsce w kategorii 75kg senior oraz Paweł Stępniewski w 57kg junior.
W walkach uczestniczyli również Michał Węcławek(kat.71kg senior) oraz Jakub Lityński (kat. 67kg senior), który stoczył dwie bardzo mocne i bardzo równe pojedynki najpierw wygrywając z doświadczonym Francuzem, aby następnie spotkać w walce o medal zawodnika z Uzbekistanu. I Jakub i jego przeciwnik mieli po wygranej jednej rundzie wychodząc do trzeciego starcia. Niestety Jakubowi, dla którego ten star był pierwszym tak poważnym wyzwaniem, zabrakło doświadczenia i postawienia przysłowiowej "kropki nad i".  
 
Również w walce o medal przegrał Michał Węcławek ulegając na punkty zawodnikowi z Iraku. Przeciwnik Michała był o wiele szybszy i na ciągłe ataki Michała zdobywał punkty kopnięciami na odskoku. 
Michałowi niestety zabrakło trochę doświadczenia by wygrać, ale na pewno pokazał serce i charakter do walki.
 
Dla Tomasza Kowalskiego, Jakuba Lityńskiego jak i Michała Węcławka były to pierwsze starty w tak poważnej międzynarodowej imprezie. Biorąc pod uwagę ich dobre występy jesteśmy pewni, że są to dobrze rokujący na przyszłość zawodnicy, którzy po nabraniu doświadczenia będą zdobywać coraz większe laury.
 
Dziękuję wszystkim zawodnikom reprezentującym Polskę na Mistrzostwach Świata za ciężką pracę włożoną w przygotowanie do zawodów oraz za godną pochwały postawę podczas walk czym zaskarbili sobie uznanie wśród zawodników i trenerów innych ekip jak i miejscowych kibiców, którzy z zainteresowaniem oglądali walki.
 
Nad przygotowaniem i przebiegiem walk czuwali trenerzy Łukasz Rola oraz Janusz Janowski.
 
Porównując tegoroczne i zeszłoroczne walki trzeba powiedzieć że poziom walk i wyszkolenie zawodników podniosło się bardzo mocno. Potwierdzają to opinie zarówno naszych jak i zagranicznych trenerów z którymi rozmawialiśmy na ten temat.
Korzystając z odbywających się szkoleń na sędziego międzynarodowego pani Beata Sękowska ukończyła kursy prowadzone przez tajskich sędziów i podczas Mistrzostw sędziowała ponad 30 walk.
Bogatsi o nowe doświadczenia mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie możliwość wystawienia liczniejszej jeszcze lepiej przygotowanej drużyny reprezentującej nasz kraj na tak poważnej imprezie Muay Thai.
 
Pozdrawiamy,
Poland Muay Thai Team.

W dniach 15-17.03.2011 w Ayutthayi, równolegle do rywalizacji amatorów odbył się profesjonalny turniej Muay Thai „Nai Khanomtom Day” ku czci legendarnego tajskiego wojownika. Polskę miał zaszczyt reprezentować Tomasz Kowalski z Palestry Warszawa. W kategorii do 72,600 przeciwnikami Polaka oprócz Niemca i Irańczyka było aż pięciu Tajów. Główną nagrodą dla zwycięzcy było 50 tyś Bathów, stąd tak wielkie zainteresowanie tym prestiżowym turniejem tajskich zawodowców oraz miejscowej publiczności.  W pierwszej walce Tomasz trafił jednego z Tajów. Pomimo przegranej na punkty, swoją determinacja, sercem do walki i nieustępliwością zasłużył na gromkie brawa publiczności, gratulację innych ekip oraz miejscowych sympatyków thaiboxingu.

18.03.2011  Rozpoczyna się w ramach Mistrzostw Świata rozpoczyna się turniej  Pro-Am. W tej konkurencji Polskę reprezentować będą Marcin Parcheta z Nak Muay Szczecin, Wojciech Kosowski z Palestry Warszawa, Dorota Drużko i Bartosz Batra z Punchera Wocław. Nad przygotowaniem Polskiej ekipy czuwają Janusz Janowski i Łukasz Rola.

 
Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com