Nawet tysiącmilowa podróż zaczyna się od zrobienia pierwszego kroku
Stare przysłowie chińskie


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

Polish Open - Międzynarodowy Puchar Polski K-1 Rules - Węgrów 2011

Z dnia: 2011-05-01

W niedalekim Warszawie Węgrowie odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w K-1 Rules, FullContact Kickboxing oraz LowKick Kickboxing juniorów i nowej lekkiej formule kickboxingu LightKick.
W zawodach brali udział zawodnicy z całej Polski, z Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii a nawet Rosji.

Oczywiście w najtwrdszych formułach walki jak zwykle na takiej imprezie wystąpili zawodnicy Palestra MuayThai Team - tym razem seniorzy w K-1 Rules oraz juniorzy w Kickboxingu LowKick, w którym (mimo iż jest to dyscyplina znacznie odbiegająca od bazowego dla nas MuayThai) nasi młodzi reprezentanci pokazali się z jak najlepszej strony.

Kickboxing LowKick juniorów:
- Jakub Sikorski -
I miejsce i złoty medal 54kg
- Mateusz Piskorz -
II miejsce i srebrny medal 81kg
K-1 Rules seniorów:
- Jerzy Wroński
- I miejsce i złoty medal -75kg,
- Marcin Szreder
- I miejsce i złoty medal +91kg
- Kamil Ekert  -
II miejsce i srebrny medal -57kg
- Jarosław Filipek
- III miejsce i brązowy medal -91kg,
- Piotr Stańczak -
III miejsce i brązowy medal -86kg

W kategorii -54kg junior w Kickboxingu LowKick walczył Kuba Sikorski, który wygrywa między innymi z zawdonikami z Głogowa oraz Siedlec zdobywając pierwsze miejsce. Do tej pory Kuba zdążył wywalczyć w Grudniu tytuł Mistrza Polski MuayThai WMF do 51kg, Mistrza Polski do 54kg K-1 Rules w kwietniu oraz teraz pierwsze miejsce na Polish Open oczywiście wszystko w juniorach.

Jako junior reprezentował Palestrę również Mateusz Piskorz w kategorii do 81kg również w Kickboxingu LowKick.
Mateusz zawalczył trzy bardzo efektowne walki w dwóch pierwszych nie dając swoim przeciwnikom żadnych szans, natomiast w walce finałowej zmierzył się z doświadczonym zawodnikiem z Kielc (około 22 walki w boksie) oraz zmierzył się również z kontuzją stopy - praktycznie od początku drugiej rundu Juhas walczył niemal na jednej nodze pokazując mimo ogromnego bólu ogromną wolę walki, twardy i nieustępliwy charakter oraz bardzo dobre umiejętności bokserskie. 
Niestety podczas walki nasz zawodnik dostał najpierw ostrzeżenie za kopnięcie kolanem a następnie minus punkt za przechwyt co zaważyło na i tak mocno kontrowersyjym wyniku. W obliczu ogromnego stresu związanego z bólem spowodowanym przez kontuzję można zrozumieć odruchy bicia kolan i przechwytów, które przecież są naszą codziennością na treningach. Ostatecznie Mateusz Piskorz zdobywa drugie miejsce.

Swoją klasę potwierdził Jurek "Juras" Wroński wygrywając kategorię do 75kg K-1 Rules w seniorach.
Jurek stoczył dwie walki, pierwszą wygrywając przez cięzki noakut na zawodniku z Łotwy, w drugiej zdecydowanie pokonując na punkty Piotra Tryca od niedawna walczącego w barwach Gimnazjon-Apin Wyszków.

W wadze cięzkiej w seniorach K-1 Rules miłą niespodziankę sprawił Marcin Szreder zdobywając dla Palestry trzeci złoty medal po trzech walkach. W pierwszej Marcin pokonał leworęcznego Łotysza w drugiej rundzie przez nokaut, w drugiej wypunktował 15kg cięższego zawdonika z Siedlec, a w finale pokonał również na punkty bardzo dobrego i ciężkiego (122kg) reprezentanta Litwy.

następny srebrny medal zdobył w 57kg w seniorach K-1 Rules Kamil Ekert, który miał okazję zawalczyć swoją walkę finałową jako jedną z walk podczas odbywającej się wieczorem gali Victory and Glory. Kamil spotkał tam się z zawodnikiem z Litwy, którego faule wywoływały kilkukrotnie buczenie i gwizdy na widowni.
Dla Kamila był pierwszym występem w blasku reflektorów i przed dużą publicznością.
Ten młody zawodnik zrobił ostatni duże postępy co bardzo dobrze rokuje na wynik podczas zbliżających się Mistrzostw Polski K-1 Rules.

Dobrze zaprezentowali się również Piotr Stańczak oraz Jarek Filipek którzy zdobyli brązowe medale i przegrali swoje półfinałowe walki z dobrymi i doświadczonymi zawodnikami.

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com