Kiedy padasz mów sobie: wstań i walcz, wstań i walcz - nigdy się nie poddawaj.
Marek Piotrowski


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

Polish Kickboxing Open - Węgrów 2009

Z dnia: 2009-04-19

Walki w formule Kickboxing Low-Kick
Paweł Gierzyński -
pierwsza walka wygrana w dobrym stylu z zawodnikiem TKKF Siedlce Piotrem Ożarkiem,
W drugiej Paweł przespał pierwszą rundę i niestety w drugiej mimo bardziej zdecydowanej postawy nie zdążył już odrobić strat. Pawłowi zdecydowanie bardziej pasują wielorundowe i najlepiej trzyminutowe rundy. Wtedy ma możliwość zaprezentowania w pełni swoich umiejętności oraz siły i wytrzymałości. Jednego i drugiego ma zazwyczaj o wiele więcej niż jego przeciwnicy.

Krzysztof Olszewski - po bardzo wyrównanym pojedynku przegrywa na punkty.
W pierwszej rundzie Krzysztof dominuje dzięki bardzo mocnym ciosom na tułów. Niestety w drugiej za bardzi chciał znokautować swojego przeciwnika w ten sposób i nie wykorzystał całego arsenału swoich technik. Za mało kopnięć i przeciwnik wygrał. Krzysiek jest jeszcze bardzo początkującym zawodnikiem (ma mniej niż 5 walk stoczonych w regulaminach PZKB) a w Węgrowie turniej rangi Pucharu Polski seniorów to spore wyzwanie.

Walki w formule Kickboxing Light contact:
Rafał Popławski - ponieważ Rafał nie był przygotowany na walki w tym terminie postanowił wystartować w Light Contact w wyższej niż zwykle kategorii wagowej. W walce Rafał zadał więcej czystym mocnych uderzeń, lecz light contact rządzi się innymi prawami. Przeciwnik był aktuwniejszy i robił "dużo szumu" przez co w tej formule wygrał z Rafałem. Napewno gdyby walka była na zasadach Full Contact werdykt byłby inny.

Bardzo niewygodnym faktem było dla nas to że organizator zdecydował się na walki dwu rundowe (!!!) co przy tej rangi turnieju jest sporą pomyłką. Takie zasady pozwalają czesto wygrać zawodnikom, którzy są słabsi fizycznie i nie mają przygotowania taktycznego i wytrzymałościowego na trzy rundy. Nam zdecydowanie brakowało tej trzeciej decydującej rundy.

Mimo braku medali start był bardzo potrzebny dla naszych zawodników. Zdobyli cenne doświadczenie i naukę przed następnymi walkami, Paweł Gierzyński stoczył pierwszą od wielu miesięcy walkę na ringu. Sprawdzian na Węgrowskim ringu pokazał nam że nasi zawodnicy dysponują o wiele większą wytrzymałością i siłą uderzenia niż ich przeciwnicy co daje doskonałą bazę do głównych zawodów w tym sezonie (koniec czerwca Mistrzostwa Polski K-1).

Mam tylko nadzieję że na następne zawody będzie więcej zawodników od nas z Klubu. Przecież jest wielu doskonałych fighterów w Palestrze, a startują "w kratkę".

Dziękujęmy dla wszystkich którzy przybyli by kibicować chłopakom z PALESTRY!

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com