Porażki uczą nas pokonywać ograniczenia a tym samym uczą zwyciężać
Marek Piotrowski


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

Mistrzowstwa Polski Seniorów THAI-KICKBOXING ORIENTAL RULES 2012

Z dnia: 2012-11-26

W sobotę, 24 listopada, rozpoczęły się Mistrzowstwa Polski Seniorów THAI-KICKBOXING ORIENTAL RULES 2012.

Walki trwały 3 rundy, każda po 3 minuty w stylu Muay Thai oraz przy akompaniamencie tajskiej muzyki.
Na turnieju nie mogło zabraknąć zarówno reprezentantów PALESTRA TEAM, jak i medali przez nich zdobytych.

Dobrą passę naszych zawodników rozpoczął Patryk Zdrojewski (-81kg), który w trzeciej walce turnieju pokonał Zbigniewa Stawickiego (Hunter Gym), z wynikiem 2-1.
W następnej walce, w tej samej kategorii wagowej, wziął udział nasz kolejny zawodnik Daniel Prokurat. Pokonał on reprezentanta „KS Ronin Tychy” Sławomira Wojtynka poprzez RSC (niezdolność zawodnika do walki z powodu kontuzji lub zbyt dużej przewagi przeciwnika) w 3 rundzie.
Dwunasta walka turnieju (-67kg) należała do Patryka Puszkarskiego, który zmierzył się z Grzegorzem Kołodziejem (SK Kick Boxing Kielce). W drugiej rundzie sędzia ogłosił RSC na korzyść Patryka.
15 walka turnieju (-86kg) dała awans do półfinału Marcinowi Mieteniowi. Marcin pokonał zawodnika AKS NIWKA SOSNOWIEC, Dawida Łapote, wygrywając wszystkie 3 rundy.

Po przerwie obiadowej, w wadze -86kg, rękawice skrzyżowali Piotr Stuszewski (Palestra Warszawa) i Paweł Witkowski (Legion Głogów). Piotrek wygrał walkę z wynikiem 2-1.
Swoją drugą, ćwierćfinałową walkę stoczył Patryk Zdrojewski, który w drugiej rundzie pokonał przez KO Stanisława Gacka (UKS Barbakan Kraków).
Kolejnym półfinalistą został Daniel Prokurat. W pierwszej rundzie Damiana Spyrka (Ground n Pound Nowy Sącz) zmuszony został przerwać pojedynek przez niezdolność do walki.
Wszystkie 3 rundy wygrał także Adam Molędy, który w 30 walce turnieju, w kategorii wagowej -71kg, zmierzył się z Andrzejem Grzegorczykiem (HALNY Nowy Sącz). 
W 34 pojedynku ORIENTAL RULES 2012, swoją niezawodność udowodnił Wojtek Kosowski (-75kg). Pokonał on Bartosza Kołodziejczaka (Kohorta Red Box Poznań) dominując we wszystkich, 3 rundach.

Ćwierćfinał okazał się pechowy dla Patryka Puszkarskiego, który niestety przegrywa walkę z zawodnikiem klubu Hunter Gym, Danielem Jędrzejewskim.
Kolejna walka(-67kg) nie doszła do skutku, gdyż Marcin Kret (Puncher Wrocław) oddaje walkowera Krzysztofowi Lipowskiemu.

Szanse na udowodnienie swoich umiejętności dostał i wykorzystał w pełni Paweł Nowakowski (-67 kg), wygrywając wszystkie rundy w walce z Pawłem Sieczkiewiczem (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator).
Marcin Mieteń stoczył półfinałową walkę z Emilem Awrycewiczem (Puncher Wrocław). Sędziowie o dziwo punktowali 2-1 dla Marcina mimo jego wyraźnej przewagi, co dało przepustkę do finału.
Piotr Stuszewski, w swojej półfinałowej walce z powodu kontuzji kolana, zmuszony został oddać walkowera na rzecz Dawida Kasperskiego (Klub Sportowy Dragon w Starachowicach).
Wojciech Tomaszewski stoczył pojedynek z późniejszym zwycięzcą całej kategorii wagowej Rafałem Niestrzębą (Puncher Wrocław). Niestety nie udało się jednak pokonać przeciwnika i wejść do finału. Warto wspomnieć, iż Rafał swoją przygodę ze sportami walki zaczynał właśnie w Palestrze pod okiem trenera Łukasza Roli
Niedziela:
Znakomity poziom, jaki pokazywała Palestra Warszawa, utrzymał Krzysztof Olszewski (-60kg). Wygrał 3 rundy w walce z Rafałem Cyrankowskim (Olimp Legnica) i tym samym zapewnił sobie awans do finału.
W półfinale wagi +91kg, świetnie zaprezentował się Michał Bławdziewicz , który pokonał 3-0 zawodnika Siedleckiego Klubu Sportowego Gladiator, Marcina Przysowę.
Patryk Zdrojewski, w swojej 3 walce, okazał się znów niezawodny. Pokonał Rafała Korczaka (Akademia Walki) wygrywając 3 rundy.
Na kolejne sukcesy nie trzeba było czekać długo. Daniel Prokurat pokonał Łukasza Rambalskiego (Toruński Klub Kickboxingu SMOK) również trzema rundami.
Jedna druga finału okazała się pechowa dla Adama Molędysa, ogłoszono bowiem niezdolność do walki naszego zawodnika i zwycięstwo na korzyść Marcina Parchety (Nak Muay Szczecin).
Trzy ostatnie walki półfinałowe z udziałem naszych zawodników wygrywają kolejno Wojtek Kosowski 3-0 (z zawodnikiem PACO TEAM KATOWICE, Tomaszem Gromadzkim), Krzysztof Lipowski 3-0 (z zawodnikiem Hunter Gym, Danielem Jędrzejewskim) oraz Paweł Nowakowski poprzez walkowera ze strony Dariusza Grochowskiego (Palestra Warszawa).
Finałowa walka Michała Bławdziewicza nie doszła do skutku, przeciwnik Michał Liberacki (Hunter Gym) oddał walkowera, zaś Marcin Mieteń niestety przegrywa swoją finałową walkę z Dawidem Kasperskim (Klub Sportowy Dragon w Starachowicach).
Szanse zdobycia złotego medalu wykorzystał Krzysztof Olszewski, który po raz kolejny wygrał wszystkie rundy, tym razem w pojedynku z Mateuszem Jagielskim (PACO TEAM KATOWICE)!
Kolejny walkower w finale oddany został przez Patryka Zdrojewskiego na rzecz Daniela Prokurat. Tym samym Daniel zdobywa złoty medal!

Wojtek Kosowski, jak przystało na mistrza świata, pokonuje zawodnika poprzez KO w trzeciej rundzie. Jest to kolejny złoty medal, zapisany na konto PALESTRA TEAM.
W ostatniej walce finału Mistrzostw Polski Seniorów THAI-KICKBOXING ORIENTAL RULES 2012, spotkało się dwóch zawodników naszego klubu.
Krzysztof Lipowski pokonuje Pawła Nowakowskiego z wynikiem 3-0 i tym samym zdobywa 5 złoty medal dla Palestry!
W zawodach uczestniczyła również Beata Sękowska jednak w charakterze sędziego. Dla Beaty nie były to pierwsze sędziowane zawody, gdyż miała już wcześniej okazję sędziować nawet na Mistrzostwach Świata MuayThai WMF, gdzie również robiła ukończyła kursy sędziowskie kasy międzynarodowej.
W klasyfikacji ogólnej Palestra Warszawa zdobyła 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale, zostając tym samym oficjalnie najlepszą drużyną zawodów!
Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi Łukaszowi Roli serdecznie gratulujemy! 

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com