Musisz być zawodnikiem dumnym i godnym.
Marek Piotrowski


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

Mistrzostwa Polski Kickboxing Low-Kick - Sulechów 25.06.2006

Z dnia: 2006-09-26

Mistrzostwa Polski Seniorów Kickboxing Low-kick (Sulechów 25.06.2006)

Mistrzostwa Polski w tej najbardziej zbliżonej do K-1 formule walki odbyły się w tym roku w Sulechowie 25 czerwca. W porównaniu z poprzednim rokiem przyjechało dużo więcej zawodników i co nas cieszy poziom walk był naprawdę na wysokim światowym poziomie.

Pojawiło się wielu mistrzów i medalistów mistrzostw świata i Europy w Kickboxingu i Muay Thai. Był między innymi Mariusz Ciesliński – zawodowy mistrz świata w Muay Thai. Byli srebrni medaliści mistrzostw świata w kickboxingu z low-kickiem Robert Żytkiewicz (67 kg) i Michał Głogowski (71 kg). Byli uczestnicy walk na wielkiej Gali Best of the Best II Sławek Kłosiewicz (67kg) i Tomasz Makowski (54 kg) oraz wielu innych znakomitych zawodników. Walki były bardzo dynamiczne i widowiskowe.

Klub Palestra reprezentowało dwóch zawodników: Konrad Popławski do 81 kg oraz Paweł Deluga do 86 kg. Obaj przywieźli medale – Konrad srebro a Paweł brąz (jego pierwsze zawody).

Na wielkie słowa uznania zasługuje Konrad, który toczył prawdziwe ringowe wojny w najbardziej obstawionej i wyrównanej kategorii do 81 kg. W pierwszej walce Konrad trafił na wicemistrza świata w kickboxingu i po trzech bardzo szybkich rundach z mocnymi wymianami śedziowie zdecydowali że nasz zawodnik był lepszy. Walka była bardzo ciężka i wyrównana, a dodatkową trudnością było to że Konrad („Rudy”) musiał walczyć tego samego wieczora po kilkugodzinnej podróży samochodem. Drugiego dnia „Rudy” wygrał z zawodnikiem TKKF Siedlce Maciejem Myszkinem ubiegłorocznym srebrnym medalistą mistrzostw Polski w low-kicku, a popołudniu czekała go ciężka przeprawa z utytułowanym już zawodnikiem z Fightera Wrocław Pawłem Jędrzejczakiem.

Walka była tak zacięta i wyrównana że każdy z sędziów każdą z rund widział i punktował inaczej. O końcowym wyniku zadecydował jeden mały punkt i niestety Konrad przegrał 2:1.

Czyli dwóch sędziów wytypowało jako zwycięzcę Pawła Jędrzejczaka a jeden sędzia wskazał na zawodnika PALESTRA Warszawa Konrada Popławskiego.

 

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com