Zwycięztwa i porażki utczyniły mnie tym, kim jestem dziś. Cenie sobie to kim jestem.
Marek Piotrowski


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

Mistrzostwa Polski Kickboxing Low-Kick 2009-09-20

Z dnia: 2009-09-21

Paweł Gierzyński zostaje mistrzem polski w Kicboxingu w formule Low-Kick w kategorii wagowej do 81kg.

Paweł stoczył 4 zwycięskie pojedynki a w finale zrewanżował się tegorocznemu mistrzowi polski w formule K-1.
W pierwszej walce zmierzył się z zawodnikiem wrocławskiego klubu Fighter (trener Tomasz Skrzypek) - Mateuszem Kaczmarkiem. Tu od początku walki mocnymi ciosami Paweł zdominował rywala.
W drugim pojedynku spotkał bardzo dobrego zawodnika i swojego starego rywala z ringów zawodowych Wojciecha Hołego z Nowego Targu (startuje jako reprezentant CSS Kraków).
Wojciech jest byłym dwukrotnym Mistrzem Polski w tej kategorii wagowej, stoczył wiele pojedynków na zasadach low-kick oraz k-1. Wojciech jest wychowankiem Tomasza Mamulskiego i kolegą klubowym Łukasz Jarosza oraz Tomasza Sarary. Ta walka to wojna nerwów. Tu jeden i drugi starał się przechytrzyć w walce swojego przeciwnika i wciągnąć go na kontrę.
Ten sposób walki narzucił Paweł i on również najlepiej na tym wyszedł wygrywająć pojedynek z jedym z głównych faworytów turnieju.
Trzecia walka z zawodnikiem z Sosnowca to od początku mocne natarcia Pawła, który dosłownie zamęczył swojego rywala. Wierzbanowski nie mógł w tej walce nawet się rozkręcić.
Najtrudniejszy pojedynek czekał Pawła w finale - spotkał się z młodym ale bardzo mocnym i już doświadczonym zawodnikiem z Głogowa - Bartoszem Muszyńskim.
Bartosz to typowy fighter, który cały czas napiera do przodu i mocnymi ciosami rozbija przeciwnika. Była to dla nich druga walka - w pierwszej wygrał Muszyński.
Ustalona z trenerem Łukaszem Rolą taktyka na tą walkę to kopnięcia, krótkie i mocne serie zakończone kopnięciami i odskok. Ta taktyka wygrała walkę dla Pawła, który w ładnym stylu wygrywa walkę i za razem całe Mistrzostwa Polski w kategorii wagowej do 81 kg. Walka była dynamiczna i obfitująca w efektowne wymiany w których ani jeden ani drugi nie chciał na krok ustąpić przeciwnikowi.

Krzysztof Olszewski (waga do 60 kg) w pierwszej walce trafin na późniejszego finalistę - bardzo dobrego i doświadczonego zawodnika z Piotrkowa - i niestety przegrał walkę na punkty.

Paweł Deluga (waga do 81 kg) stoczył dwie walki:
Pierwsza walka to wygrana z mocnym Mateuszem Głuchem z Radomia.
Drugi pojedynek to walka z Robertem Matyją z K.S. Piaseczno (aktualny Mistrz Europy w Light Contact, który ostatnio z sukcesami próbuje sił w K-1 i Low-Kick).

Sebastian Kruszelnicki (waga do 86kg) - spotkał się w pierwszej walce ze zwycięzcą całych zawodów Radosławem Rydzewskim. Niestety w pierwszej rundzie walki po kopnieciach low-kick u Sebastiana odezawała się kontuzja kolana po niedawnej walce z Łukaszem Szerszeniem. Sebastian nie był w stanie po tym nawet ustać na nodze i walkę trzeba było przerwać.
Szkoda bo poczatek walki był bardzo obiecujący i zapowiadało się, że dysponujący potężnym uderzeniem Sebastian pokaże klasę i zrobi naprawdę ładną i porywającą walkę z dużo bardziej doświadczonym rywalem.

Z każdego naszego zawodnika możemy być dumni, gdyż każdy pokazał charakter i walę walki. Pokazali twardy i niustępliwy charakter nawet w walkach w których z góry wiadomo było iż są na gorszej pozycji.
Gratulacje!!!

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com