Człowiek jest stworzony, aby przekraczać siebie.
Emanuel Mounier


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

Mistrzostwa Polski K-1 2013

Z dnia: 2013-06-09

Mistrzostwa Polski K-1 Rules PZKB


W ten weekend w Świebodzicach odbywają się Mistrzostwa Polski K-1 Rules seniorów i juniorów starszych. Mimo nielicznej w tym roku reprezentacji Palestra Team daje naprawdę dobre walki i jak zwykle pokazuje prawdziwie wojowniczy charakter.

Pierwsze walki zaczęły się już w dniu ważenia w piątek. Były to pojedynki eliminacyjne w kategoriach -71kg i -81kg. Niefortunna przegrana na punkty Pawła Gerka w kategorii 81kg rozpoczęła naszą rywalizację. Potem już było tylko coraz lepiej. Swoje walki wygrali w dniu Paweł Gierzyński i Karol Cieślak w tej samej kategorii półciężkiej, a następnie w kategorii 71kg walki eliminacyjne powygrywali Jakub Lityński i Piotr Szloser.

W sobotę rozpoczynaliśmy walki od godziny 9.00 od razu na dwóch ringach.
Na ringu A trzy walki pod rząd w kategorii 81kg seniorów soczyli i wygrali kolejno Paweł Gierzyński z Dawidem Świerczyńskim z Krynicy Zdrój, Karol Cieślak z mocno bijącym Piotrem Rogoszem z klubu Scorpion Krępice oraz Tomasz Kowalski z Filipem Karbownikiem. Swoją walkę wygrywa poźniej również Paweł Nowakowski z Michałem Benben z Piotrkowa Trybunlskiego (67kg) oraz  Wojtek Kosowski z zawodnikiem CSW Płock jak zwykle w kategorii 75kg.
Przed przerwą walkę stacza jeszcze Kuba Lityński przegrywając na punkty z trzykrotnym Mistrzem Świata MuayThai ProAm - bardzo mocnym Marcinem Parchetą ze Szczecina. Mimo dobrego początku i punktowym remisie po pierwszej rundzie doświadczenie i siła przeciwnika Kuby zaczeło brać górę od drugiej rundy i na koniec zdecydowanie wygrywa zawodnik klubu Nak Muay Szczecin.

Na ringu B w juniorach walkę wygrywa najpierw Marcin Borecki (63,5kg) z Mariuszem Justem (Piotrków Tryb.) i niestety przegrywa Kamil Zajkowski w kategorii 75kg z doświadczonym już Damianem Strzechą. Dla Kamila to była dopiero druga walka i jeszcze musi nabrać doświadczenia i nauczyć się przede wszystkim słuchać rad z narożnika.

Walki po przerwie to ciężki bój Piotrka Szlosera z doświadczonym zawodowcem Rafałem Dudkiem w wadze 71kg. Rafał to zawodnik regularnie toczący walki w Holandii na zawodowych ringach.
Piotr dał z siebie wszystko stawiając Rafałowi wyzwanie i od początku narzucając ciężkie warunki przeprawy. By wgrać z Piotrem Rafał musiał również dać z siebie wszystko i był pełen podziwu dla postawy naszego początkującego fightera mówiąc po walce kilka miłych słów.
W tym czasie na ringu B w juniorach walkę przegrywa Marcin Borecki z Bartoszem Zającem z Nowego Sącza, który niedawno zdobył I miejsce na Pucharze Świata w Szeged.
Następne boje to pewna wygrana Kuby Sikorskiego z kategorii 60kg z wrocławianinem na ringu B oraz kolejne ciężkie walki w kategorii 81kg na ringu A.
Półciężka kategoria to wygrane Pawła Gierzyńskiego i Tomasza Kowalskiego oraz przegrana na punkty Karola Cieślaka z Michałem Mączką z Gdańska. Karol przegrał pierwszą rundę w drugiej nadrabiając punty i rozkręcając się w trzeciej coraz bardziej. Niestety po niefortunnym kopnięciu w krocze z półobrotu po którym ledwo wstał ciężko było już mu się skupić na walce i mimo zdobywania coraz większej przewagi i odrabiania punktów nie starczyło już czasu na wygranie walki. Pozostał niedosyt wiara, iż następnym razem wynik będzie w drugą stronę.
Koniec dnia to bardzo dobra walka Marty Leśniowskiej z bardzo dobrą i doświadczoną Angeliką Kosut (52kg seniorki) oraz na deser popis umiejętności, charakteru i w wyniku piękne dwie walki Krzysztofa Olszewskiego w kategorii 60kg senior. Krzysiek wygrywa kolejno z zawodnikiem z Katowic Mateuszem Jagielskim oraz bardzo mocnym Kacprem Narlochem.

Niedziela to najpierw wygrana w finale 60kg juniorów Kuby Sikorskiego z zawodnikiem z Głogowa Radkiem Jeleniewiczem, następnie twarde boje i mocne wygrane Pawła Gierzyńskiego z Bartoszem Muszyńskiem oraz Tomasza Kowalskiego z Michałem Mączką. Tym sposobem na gali finałowej czeka nas bratobójczy bój w kategorii półciężkiej. Wojtek Kosowski niestety wygrywa przez walkower i piękna wygrana Krzysztofa Olszewskiego z Wiesławem Szymańskim z Głogowa, którą od początku do końca prowadził po swojej myśli Krzysiek zapewniając sobie tytuł Mistrza Polski K-1 Rules Seniorów 2013!!! Dla Krzystowa w ty sezonie to już czwarty wygrany turniej. Przypominając - Mistrz Z Krynicy Zdrój w dyscyplinie Thaikickboxing Oriental Rules (MuayThai) oraz I miejsce Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski K-1 Starachowice, następnie Mistrz Polski Młodzieżowców K-1 z Mińska Mazowieckiego oraz na koniec sezonu Mistrz Polski K-1 Seniorów.

Teraz czekamy już tylko na finał Wojtka Kosowskiego z Łukaszem Rambalskim oraz nasz finał 81kg między Pawłem a Tomkiem.
SIŁA!!!

MPK1

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com