Nawet tysi?cmilowa podr? zaczyna si? od zrobienia pierwszego kroku
Stare przys?owie chi?skie


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

ALMMA 9 Sochaczew 25.04.2010

Z dnia: 2010-04-30

W niedzielę 25.4 w Sochaczewie miała miejsce 9 edycja ALMMA (Amatorska Liga Mixed Martial Arts). Były to największe dotychczas zawody amatorskie w tej dyscyplinie - 173 zawodników z 39 klubów z całej Polski stoczyło139 walk. W zawodach tych wystartowało 3 reprezentantów klubu PALESTRA Muay Thai & MMA Team.

  1. Rafał "Banan" Sępkowski kat 77kg
  2. Łukasz "Blondi" Chrostowski kat 84kg
  3. Piotr "Raczek" Rakowski 84kg
 

Wszyscy z racji krótkiego stażu treningowego brali udział w ograniczonej formule turniejowej (tj. bez ciosów na głowę w parterze) 

Rafał „Banan”  przegrał na punkty po wyrównanej walce, która toczyła się przez cały czas w stójce. Banan dobrze kontrował ciosy, niestety dla naszego zawodnika przeciwnik 2 lub 3 razy przepuścił szarżę, po której Rafał wychodził za matę. Ciosy nie wyrządziły mu większej krzywdy lądując na podwójnej gardzie. Był to chyba główny czynnik (agresja) przeważający szalę zwycięstwa na stronę przeciwnika Rafała. Na plus trzeba zapisać zawodnikowi z Palestry o wiele większy spokój i luz niż to miało miejsce w debiucie.  

Łukasz vel Blondas zaliczył debiut na zawodach. Niestety przegrał przez decyzję popełniając sporo błędów technicznych, myślę, że można to zrzucić na stres. Z drugiej strony Łukaszowi nie można odmówić wielkiego serca do walki i zaangażowania, a nad techniką popracujemy.  

Zdecydowanie najlepiej z naszego Teamu wypadł  Raczek. Jak na ledwo 2 miesiące treningów mma pokazał luz i opanowanie godne niejednego doświadczonego zawodnika. W pierwszej walce wypunktował przeciwnika w stójce, po obaleniu nie dał się  ponieść nerwom i przetoczył przeciwnika z półgardy, wrócił do stójki i dokończył walkę w pięknym stylu mocno rozbijając przeciwnika. Druga walka była wojną w stójce zakończoną dogrywką, w której Piotrek obalił przeciwnika i zdobył dosiad co przesądziło o zwycięstwie. Trzecia walka potoczyła się podobnie do walki Banana, była wyrównana, ale zabrakło nieco agresji. W rezultacie na 16 osób z kategorii nasz zawodnik zajął wysokie 3 miejsce. Warto dodać, że Raczek miał sporą niedowagę, podczas ważenia w pełnym rynsztunku (ciuchach),waga pokazała niecałe 81kg. Trzeba wybrać kategorię dopracować kilka elementów MMA i jeszcze będzie złoto. 


Zdjęcia z zawodów można obejrzeć tutaj.

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com