Kto nie ma odwagi do marze?, nie b?dzie mia? si?y do walki.?


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

2009.12.06 - Amatorska Liga MMA - ALMMA 8

Z dnia: 2009-12-06

W mikołajki 2009 roku odbyła się kolejna edycja zawodów MMA z cyklu ALMMA (Amatorska Liga MMA 8), jak zawsze w Sochaczewie. Impreza sportowa zgromadziła wielu fanów mieszanych sportów walki, jednak frekwencja zawodników nie była imponująca.
Z PALESTRA Muay Thai & MMA Team wystartowało 3 zawodników: Rafał "banan" Sępkowski (77kg, ograniczona formuła), Kuba Lejwoda (77kg.) i Daniel Prokurat (84kg.).

Walki odbywały się na macie...

Jako pierwszy walczył Rafał, dla którego był to 1 występ w MMA. Początek był dla niego udany, gdyż celnie wymierzał ciosy proste w kierunku szczęki rywala, jednak czasem sam był rażony tą techniką. Klopoty Rafała rozpoczęły się podczas klinczu, gdy obaj zawodnicy zeszli do parteru. Przez nieduży, lecz znaczący błąd "banan" oddał plecy a jego oponent wykorzystał to i zastosował duszenie mataleo.

 

Nieco później na żółtej macie pojawił się Kuba. Do walki wyszedł pewny siebie i rozluźniony. Jego przeciwnik wywodził sie z zapasów. Po krótkiej wymianie ciosów Kuba został obalony, jednak umiejętności pozwoliły mu na pewną walkę z pleców, co zaowocowało poddaniem przez duszenie trójkątne.

Następna walka toczyła się już o złoto. Kuba zaczął efektownym i celnym high kickiem, dominował w stójce, nie bał się wchodzić w agresywne, pięściarskie wymiany. Atakował również kolanami... Niestety w połowie walki, Kuba znalazł się na dole, przeciwnik zaś nie odpuszczał i nie pozwalał mu wstać. Do tego doszło silne krwawienie z nosa, które na moment przerwało walkę. Kuba przegrał decyzją sędziów po twardej walce. Z Sochaczewa wywozi srebrny medal.

 

Najciężej miał Daniel, gdyż na zawody jechał prosto z uczelni i ledwo zdążył na swoja walkę z silnym przeciwnikiem z klubu Okniński MMA Warszawa. Początkowe chwile walki odbywały się w stójce, gdzie obaj zawodnicy próbowali rozpracować się nawzajem, wymieniali pojedyncze ciosy, rzadziej akcje. Sytuacja nabrała tempa, gdy Daniel przewrócił rywala i doskonale kontrolujac go, obijał krótkimi ciosami. Pod koniec rundy lekką przewagę uzyskał rywal Daniela. Sędziowie doliczyli dogrywkę, ale to Daniel okazał się wygranym, gdyż przeciwnik nie miał siły dalej walczyć.

Zawodnik Palestry był później bardzo zmeczony. Dobrze prezentował umiejętności w stójce jednak w walce o wejście do finału uległ rywalowi przez poddanie gilotyną. W 2 walce o 3 miejsce również nie uniknął poddania, które nastąpiło poprzez balachę. Nie mniej jednak Daniel walczył do końca, mimo zmęczenia nie poddawał się i atakował. Rywalizację konczy na miejscu 4.

 

Turniej ALMMA to doskonała okazja by sprawdzić swoje umiejętnosci chwytane i uderzane. Chłopaki pokazali charakter i cheć walki do końca mimo bólu i zmęczenia. Liczymy na następne grupy zawodników, którzy chcieliby spróbować swoich sił nie tylko w 1 sporcie.

 

 

ALMMA 8

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com