Nie wstyd? si? prbowa? i pope?nia? b??dy.


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

2009.08.22 - Drugie zawody z cyklu Mazowieckiej Młodzieżowej Ligi Kick-Boxingu pod patronatem PZKB

Z dnia: 2009-08-22

22. 08. 2009 odbyła się kolejna impreza z cyklu Mazowieckiek Młodzieżowej Ligi Kick-boxingu Spartanwear. Początkowo zgłosiła się masa zawodników, jednak w wyniku plagi kontuzji, liczba ta została zredukowana. Widzowie mieli okazję oglądać uczestników poprzedniej ligi jak i nowe twarze.

Z Palestry do walki było gotowych 5 zawodników (2 w k1 w kategorii wagowej -100kg, 3 w MMA w kategoriach -77, -100 i +100 kg.). Niestety ze względu na brak przeciwników dla wszystkich, walkę stoczyli tylko Kuba Wejwoda i Marek Pindelski. Oboje startowali w MMA, Marek na zasadach shooto C+, Kuba zaś B.

Pierwszy walczył Marek (-100kg.), wpierany przez (już tradycyjnie) licznie przybyłą publiczność z Warszawy. Chwilę po gongu Marek wdał się w wymianę bokserską z rywalem, która kończy się klinczem. Upadli razem, jednak Pindelski wylądował w gorszej pozycji. Rozpoczoł walkę w parterze, bronił się przed próbą wyciągnięcia dźwigni na rękę. Niestety pod koniec rundy przeciwnik Marka ponowił atak i doprowadził dźwignię do końca. Balacha z dosiadu powoduje poddanie zawodnika Palestry.

Walka Kuby była ostatnia, gdyż odbywała się na najbardziej zaawansowanych zasadach (niemal zawodowych!) w formule shooto B. Przeciwnik Kuby to bardzo dobry striker, który postanowił spróbować sił w MMA. Od początku walki Lejwoda zachowywał spokój i nie wdawał się w wymiany, spokojnie czekał na odpowiedni moment. Doczekał się, gdy dopadł rywala przy linach i sprowadził do parteru. Tam zaś zaprezentował świetne trzymanie pozycji oraz uderzenia, które niczym grad spadły na głowę rywala Kuby. Przy dopingu Warszawiaków zawodnik Palestry próbował wyciągnąć klucz na rękę rywala, jednak tamten się wybronił. To nie przeszkodziło Kubie, zdobył plecy rywala i po chwili wykreował sobie sytuację do duszenia zza pleców. I właśnie tą techniką Kuba zakończył walkę przed czasem w 1 rundzie.

Warto zaznaczyć, że nasi zawodnicy jak zawsze pokazali charakter podczas walki  a fani Palestry jak zawsze stanowili podporę dla walczących.

Nie zawiodła również organizacja zawodów,  gdyż impreza przebiegała sprawnie. Duża szkoda, że nie znaleźli się przeciwnicy dla 3 zawodników chętnych do walki.

Fotki z Walki Kuby dostępne tu:
http://2.plkb.pl/galeria/skibek13/

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com