Musisz by? zawodnikiem dumnym i godnym.
Marek Piotrowski


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

2008.07.18 - Gala Sportów Walki w Kołobrzegu (K-1, Kickboxing, MMA , Boks)

Z dnia: 2008-07-19

Gala Sportów Walki w Kołobrzegu


Paweł Gierzyński wygrywa w 2 rundzie przez nokaut.
Michał Cylny przegrywa w bardzo wyrównanym pojedynku decyzją sędziów 2:1.
Dniel Omielańczuk przegrywa walkę ... mimo wszystko dając dobre show dla wypełnionej ludzmi sali w Kołobrzegu.


------------------

Pozwoliłem sobie skopiować ciekawie napisaną relację z walk naszych zawodników z linku do formum, który podał ktoś w komentarzach:
http://forumring.pl/index.php?action=printpage;topic=2060.0

Kat -86 kg (K-1 Rules)
- walka rankingowa
Rafał Aleksandrowicz(Politechnika Lubelska) vs Michał Cylny (Palestra Warszawa) - wygrana Aleksandrowicza nie jednogłośną decyzją sędziów 2:1.
Jeśli wynik byłby 2:1 dla Michała też by był sprawiedliwy.
Bardzo wyrównany pojedynek. Przez wszystkie trzy rundy bezustanna walka. We wszystkich płaszczyznach obaj zawodnicy zademonstrowali podobny poziom. Solidny Kick Boxing. Ja osobiście nie jestem w stanie wskazać po trzech rundach wygranego. Sprawiedliwiej byłoby dać rundę dodatkową.  Muszę pogratulować narożnikowi Michała za bardzo dobra pracę.
Kat. 81 kg Walka o tytuł Mistrza Polski (Kickboxing Lowkick)

Paweł Gierzyński (Palestra Warszawa) vs Wojciech Hoły (CSS Kraków) TKO 2 runda
Moim zdaniem wynik ten to największa niespodzianka tej gali.
Mało było ludzi, którzy przed tym pojedynkiem  postawili by pieniądze na wygraną Pawła.
Hoły to jeden z najlepszych zawodników Polski w tej kategorii wagowej.
Posiada spore doświadczenie na zawodowym ringu. Walczył z powodzeniem na wielu dobrych galach. Szkoła w której na co dzień trenuje to Krakowskie CSS z trenerem kadry Polski Tomkiem Mamulskim na czele.
Początek walki nie wskazywał na takie zakończenie. Wyraźnie było widać, że Wojtek przyjechał do Kołobrzegu po tytuł Mistrza Polski. Od pierwszych sekund pojedynku chciał wręcz zdewastować Pawła. To był bardzo dobry pojedynek w wykonaniu obu zawodników. Myślę, że wygrał tu narożnik. Łukasz Rola ( trener Pawła ) jak stary pokerzysta ograł Tomka Mamulskiego. Ustawił taktycznie idealnie Gierzyńskiego. Wręcz przeczytali Hołego i jego trenera. Tak naprawdę to Paweł walcząc w obronie cały czas kontrolował i prowadził na sznurku Wojtka by w odpowiednim dla siebie momencie huknąć serię piekielnie mocnych ciosów, z których jeden sierpowy powalił Hołego na deski i zawodnik z Krakowa po wyliczeniu przez sędziego do 10 nie był w stanie utrzymać się na nogach.
Brawa dla Gierzyńskiego, brawa dla Łukasza Roli, zrobiliście Panowie kawał wspaniałej roboty..
Tytuł pojechał do Warszawy jak najbardziej słusznie.


Kat. +91 kg Walka o tytuł Mistrza Polski K-1
Tomasz Sarara (CSS Kraków) vs Daniel Omielańczuk (Palestra Warszawa) -  wygrana Sarary przez decyzję sędziów 3:0.
Już dawno nie widziałem w Polsce tak dobrej walki w wadze ciężkiej w wykonaniu dwóch Polaków.
Dla Tomka ta walka to kolejny pojedynek zawodowy w K-1, dla Daniela był to debiut na zawodowym ringu.
O samej walce Daniel dowiedział się trzy tygodnie wcześniej. Rozmawiałem z jego trenerem Łukaszem Rolą dwa dni przed tą walka pytałem się czy nie za wcześnie dla Daniela pojedynek z Sararą. Łukasz myślał podobnie jak ja. Daniel mimo krótkiego czasu na przygotowanie przyjął ta walkę.    Jest wojownikiem. Wiedział, że będzie to trudny pojedynek jak na debiut. Tomek obecnie to jeden z najlepszych Polskich Kick Boxerów młodego pokolenia wagi ciężkiej, ma za sobą zawodowe stary w jaskini K-1 czyli w Holandii i to z sukcesem. Jedno jest pewne, nikt tu w Kołobrzegu za darmo nie odda tytułu Mistrza Polski. Obaj byli gotowi na wojnę.
Już pierwsza runda potwierdziła wszystkie przypuszczenia. To była wojna.
Sarara jest na większym luzie, jest wyraźnie szybszy. Łanie zaczął walkę wysokimi kopnięciami po których to dołożył ręce i Daniel wita się z deskami. Czyżby wszystko miało by  się zakończyć w pierwszej rundzie. Nic podobnego. Daniel szybko dochodzi do siebie i odgryza się Tomkowi kilkoma dobrymi akcjami w półdystansie bijąc mocne sierpy na korpus Sarary. Robi to wrażenie na Tomku, który szybko przykleja się do swojego przeciwnika. Druga runda jest jeszcze bardziej wyrównana. Niespodzianka wisiała w powietrzu. Daniel dopada Tomka w narożniku i przez dobre kilkadziesiąt sekund bombarduje Sararę mocnymi kombinacjami ręcznymi.
Nie wiem jak ten to przetrzymał. Był to najlepszy moment dla Daniela by zakończyć tej pojedynek wygrana. Po tej akcji Omielańczuk wyraźnie traci siły. Zaczyna widać brak odpowiedniego przygotowania kondycyjnego do tej walki przez Daniela.
Trzecia runda to wyraźna dominacja Tomasza Sarary, który rozluźniony rządzi nie podzielnie na ringu. Daniel sporadycznie zrywa się do półdystansu i zadaje już tylko pojedyncze ciosy. W samej końcówce wyczerpany Daniel dzięki linom na których się uwiesił, stoi na nogach i nie ma już ochoty na dalszą walkę. Za unikanie walki, 15 sekund przed końcem rundy sędzia go liczy. Gong kończący pojedynek. Sarara zostaję Mistrzem Polski. Gratulacje i szacunek dla wszystkich.

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com