Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

12-24.03.2012 --- Mistrzostwa Świata MuayThai WMF - Bangkok Tajlandia 2012

Z dnia: 2012-03-18

W dniach 12-24 marca 2012 odbywają się Mistrzostwa Świata Muay Thai federacji WMF Bangkok - Tajlandia.

Zawody odbywają się w formułach:

  • amatorskiej - pełne ochraniacze - kaski, nagolenniki, ochraniacze łokci i tułowia
  • pro-am - tylko rękawice, orchraniacze łokci i goleni

PZKB reprezentują zawodnicy:

Boxer Senior Amateur  - 60kg Leszek Kulik
Pro Am  - 60kg Krzysztof Olszewski
Pro Am  - 67kg Wojciech Oleksyk
Pro Am  - 71kg Marcin Parcheta
Pro Am  - 75kg Wojciech Kosowski także w walkach amatorskich.

Opiekę trenerską sprawują Łukasz Rola i Janusz Janowski.
______________________________________________________

Wtorek 12 marca

Obył się powitalny bankiet oraz uroczyste otwarcie Mistrzostw Świata Muay Thai federacji WMF, gdzie oficjalnie przywitali zawodników i trenerów organizatorzy przedstawiając jednocześnie plan imprezy oraz okraszając bankiet pokazami MuayBoran, tradycyjnego tańca Tajskiego i występami tajskich piosenkarek.
Jak zwykle panowała bardzo przyjazna atmosfera, w końcu większość ludzi z reprezentacji innych krajów spotyka się tu praktycznie co roku.

środa 14 marca
Pierwsze walki za sobą mają już Wojciech Kosowski z reprezentanem Uzbekistanu wygrywa przez TKO w pierwszej rundzie oraz Leszek Kulik przed czasem pokonując rywala z Tajwanu.

W tym roku walki odbywają się na dziedzińcu przed National Stadium na dwóch ringach jednocześnie.
Oranizacja jest jak zwykle u Tajów bardzo sprawna i przeprowadzona z rozmachem.
Przy każdym z dwóch ringów gra na żywo tajska orkiestra, zawodnicy do każdej nawet eliminacyjnej walki wychodzą wyprowadzani przez tajskie dziewczęta ubrane w tradycyjne stroje a za nimi zawsze niesie ktoś flagę danego kraju.
Tu zawodnicy moga poczuć się jak prawdziwi bohaterowie.
Widowiskowości imprezy bardzo sprzyja fakt, iż jest przeprowadzana na świeżym powietrzu co powoduje gromadzenie się sporej ilości kibiców. Oczywiście jak to w Tajlandii przy walkach można zauwazyć spore grupki mężczyzn zakładających się o przebieg i wynik walki. Całość tworzy widowisko, które robi naprawdę duże wrażenie.
W Mistrzostwach Świata WMFw tym roku uczestniczy ponad 600 zawodników i zawodniczek z 59 krajów.

czwartek 15 marca

Kolejne walki wygrywają zawodnicy formuły amatorskiej Wojciech Kosowski w pierwszej rundzie nokautuje zawodnika z Malezji, a Leszek Kulik wygrywa mocno na punkty z zawodnikiem reprezentującym Francję.

piątek 16 marca
Leszek Kulik przegrywa z zawdnikiem z Wietnamu, który różnicę z sile nadrobił szybkością i niestety wygrał z Leszkiem na punkty. Wojciech Kosowski już w pierwszej rundzie wygrywa przez RSC z reprezentantem Wielkiej Brytanii. Dwa razy mocna akcja bokserska zakończona kolanami po ściągnięciu głowy wystarczyła by sędzia przerwał nierówne starcie.
W sobote i niedzielę przerwy w walkach, a w poniedziałek fianły walk amatorskich i zapisy na pro-am.
Sobotę zawodnicy spędzą na zorganizowanej przez gospodarzy mistrzostw wycieczce do miasta Ayutthaya - starożytnej stolicy Tajlandii. Tam wśród zabytkowych świątyń odbędą się bankiet i różne uroczystości zwiazane z MuayThai i celebracją dnia Nai Khanom Tom - legendarnego wojownika MuayThai jednego z bohaterów Tajlandii. W tychże ruinach także kręcono kiedyś popularny film "Kickboxer" z Jean Clude Van Damm w roli głównej ;-)

sobota 17 marca
Dzisiaj, tak jak i w zeszłym roku odbyły się walki profesjonalne na turnieju imienia legendarnego wojownika muaythai Nai Khanom Tom. Niestety w tym roku nik z Polaków nie bierze udziału. W zeszłym roku w tych walkach brał udział Tomasz Kowalski, który po bardzo dobrej walce przegrał z Tajem. Jutro dzień wolny a w poniedziałek walki finałowe turnieju amatorskiego i rejestracja zawodników na walki pro-am.

niedziela 18 marca
Dzisiaj odbyły się walki finałowe w kategoriach amatorskich kobiet i juniorów, natomiast jutro finały mężczyzn i wyczekiwana walka Wojtka Kosowskiego - szansa na tytuł Mistrza Świata amatorów. Odbędą się również rejestracja zawodników do pro-am i zacznie się kurs sędziowski w wersji PROFESSIONAL dla sędziów prowadzących walki na zasadach zawodowych. Kurs będą prowadzili sędziowie na codzien sędziujący walki na dwóch największych stadionach w Bangkoku Lumpinee i Rajadamnoern. W kursie wezmą udział Beata Sękowska oraz Janusz Janowski.

poniedziałek 19 marca
Wojtek Kosowski wygrywa finał walk amatorskich z zawodnikiem z Bułgarii i zostaje Mistrzem Świata Amatorów w wadze do 75kg. Najlepszą drużyną Amatorskich Mistrzostw Świata została Ukraina.

wtorek 20 marca

Krzysztof Olszewski przegrywa na punkty z reprezentantem Tajlandii, Marcin Parcheta wygrywa przez KO, Wojciech Oleksyk przechodzi do cwierćfinału przez walkover, natomiast Wojciech Kosowski po raz czwarty na tej imprezie wygrywa przez nokaut w pierwszej rundzie tym razem z zawodnikiem z Iranu.
Oczywiście wszystki walki odbywały się na zasadach pro-am. Wojtka Kosowskiego oraz Marcina Parchetę za dwa dni czeka walka w półfianale z zawodnikiem Ukrainy. Wojtek Oleksyk jutro walczy z reprezentantem Włoch.

środa 21 marca
Dzisiaj niestety tylko walczył Wojciech Oleksyk przegrywając z reprezentantem Włoch przed czasem.
Jutro walczą o wejście do finału Marcin Parcheta i Wojciech Kosowski.

czwartek 22 marca
Marcin Parcheta wygrywa na punkty z zawodnikiem z Ukrainy i dostaje się do finału, natomiast Wojciech Kosowski niestety przegrywa minimalnie również z Ukraińcem i kończy rywalizację w proam z medalem brązowym.
Wojciech stoczył na tej imprezie 6 walk, z czego 5 wygrał. Gratulujemy szczególnie tytułu Mistrza Świata Amatorów!

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com