Zawodnicy

Facebook - Palestra

Karty Benefitowe

Tagi

12.09.2009 Trzecie zawody z cyklu Mazowieckiej Młodzieżowej Ligi Kick-Boxingu pod patronatem PZKB

Z dnia: 2009-09-12

Wyniki 3 edycji ligi:
(zwycięzcy na pierwszych pozycjach)

Stępniewski Paweł (Palestra W-wa) vs. Szrot Sebastian (OSW Triada Piekary Śląskie) – jednogłośną decyzja sędziowska – 3:0. Kategoria wagowa - 57 kg, formuła K-1 Rules, 3 x 3 minut [FILM]

Krzysztof Olszewski (Palestra W-wa) vs. Szwejkowski Paweł (LKSW Tajfun Legionowo) – nie jednogłośną decyzja sędziowska – 2:1. Kategoria wagowa – 63.5 kg, formuła K-1 Rules, 3 x 3 minuty [FILM]

Zieliński Adrian (Arrachion MMA Olsztyn) vs. Węgrowski Tomasz (Palestra W-wa) – przez RSC W 3 R. Kategoria wagowa - 75 kg, formuła K-1 Rules, 3 x 3 minuty [FILM]

Szerszeń Łukasz (Palestra W-wa) vs. Kruszelnicki Sebastian (Palestra W-wa) - jednogłośna decyzja sędziowska – 3:0. Kategoria wagowa - 86 kg, formuła K-1, 3 x 3 minuty [FILM (w przygotowaniu) ]

Węcławek Michał (Palestra W-wa) vs. Szwejkowski Piotr (LKSW Tajfun Legionowo) - jednogłośna decyzja sędziowska – 3:0. Kategoria wagowa – 71 kg, formuła K-1, 3 x 3 minuty [FILM]

Mieteń Marcin (Palestra W-wa) vs. Firlą Jakub (Okniński MMA W-wa) - przez RSC w 2 R. Kategoria wagowa - 86 kg, formuła K-1, 3 x 3 minuty [FILM]

12.09.2009 r. odbyła się już 3 edycja MMLKB Spartanwear. Warto zaznaczyć, iż imprezy z tego cyklu odbywają się regularnie i terminowo, co daje możliwość zawodnikom przygotowanie się do walk w określonym czasie bez przykrych niespodzianek w postaci opóźnień zawodów.

Z Palestry udział brało w pojedynkach 7 osób w formule k1, niestety nie mogło wystartować 2 chłopaków w formule MMA na zasadach shooto C+

Jako pierwszy do walki wyszedł Paweł Stępniewski w kategorii do 57 kg. Paweł od początku prowadził, pewnie atakował i kontrolował przebieg pojedynku. Ponieważ walki trwały 3 rundy po3 minuty z czasem przerywanym, w 3 rundzie zarówno Paweł jak i jego rywal odczuwali zmęczenie. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikowi z Warszawy dominować, oraz uderzać celniej i mocniej od rywala. Paweł Stępniewski pokonuje przeciwnika 3:0.

Podczas, gdy sędzia ringowy wznosił rękę Pawła, do walki szykował się Krzysztof Olszewski w kategorii do 63,5 kg. Jego rywal – P. Szwejkowski z klubu Tajfun Legionowo nie zamierzał oddać łatwo zwycięstwa, toteż zapowiadało się atrakcyjne starcie. Tak też było… Przeciwnik Krzyśka początkowo dominował, agresywnie atakując. Dodatkowo wykonywał wizualnie efektowne techniki jak np.: kopnięcie z obrotu, które raz trafiło Krzyśka. To jednak nie przeszkodziło Olszewskiemu w opanowaniu sytuacji. W 2 rundzie zawodnik z Legionowa był już zmęczony, co bezwzględnie wykorzystywał Krzysiek, atakując kolanami oraz kontrując akcje Szwejkowskiego. W 3 rundzie mimo zmęczenia zawodnik z Warszawy ciągle trzymał inicjatywę. Walka agresywna i wyczerpująca z obu stron, jednak sędziowie uznali, iż na ringu lepiej zaprezentował się Krzysztof Olszewski. 2:1 zwyciężył zawodnik Palestry.

W kategorii do 75 kg. Palestrę reprezentował Tomek Wędrowski. Jego rywalem był Adrian Zieliński z klubu Arachino MMA Olsztyn. Początek walki był dla Tomka, atakował pewnie, używał zarówno technik bokserskich jak i kopnięć. Niestety w pewnym momencie rywal przełapał front kick Tomka i silnym ciosem trafił go w nos. Była konieczna interwencja lekarza, gdyż zawodnik z Warszawy zalewał się krwią. Krwawienie następnie towarzyszyło Tomkowi do końca walki i było powodem jego słabszej walki. Mimo uporu i pokazania twardego charakteru podczas pojedynku, walka kończy się przed czasem przez niezdolność do walki zawodnika Palestry, spowodowane zbyt silnym krwawieniem.

Kolejny pojedynek odbył się między zawodnikami z Palestry. W kategeorii do 86 kilogramów zmierzyli się Łukasz Szerszeń oraz  Sebastian Kruszelnicki. Publiczność jednak nie oglądała sparingu, czy też luźnej zabawy obu zawodników… Chłopaki od początku walczyli agresywnie i charakternie. Było widać w różnicę warunków fizycznych i inne taktyki w walce. Wysoki i szczupły Szerszeń próbował trzymać na dystans niższego i bardziej krępego Kruszelnickiego. W 3 rundzie było widać silne zmęczenie obu zawodników, jednak w trakcie całej walki prowadził Szerszeń. Utrzymał to prowadzenie do końca, dlatego też sędziowie jednogłośnie ogłosili jego zwycięstwo.

Ostatnia planowana walka odbyła się pomiędzy Michałem Węcławkiem oraz  Piotrem Szwejkowskim – bratem zawodnika, który kilka walk wcześniej doznał porażki od Krzyśka Olszewskiego z Palestry. Michał wyszedł do walki bardzo spokojny i pewny siebie. Tę pewność siebie od razu przełożył na dominację w walce. Błyskawicznie kontrował ataki rywala i sam wyprowadzał silne i celne kombinacje. Bezwzględnie dewastował korpus rywala kolanami, akcje bokserskie kończył silnymi kopnięciami. Zasadniczo przez 3 rundy Michał zdecydowanie prowadził, czego dowodem było liczenie Szwejkowskiego po akcji Węcławka. Michał pewnie zwycięża 3:0.

Gdy już wydawało się, że nastąpił koniec walk k1, okazało się, iż Marcin Mieteń, z Palestry, który nie miał przeciwnika, znalazł go na sam koniec. Był to Jakub Firląg z klubu Okniński MMA Warszawa. Obaj zawodnicy byli tak zaskoczeni, że zaczęli się rozgrzewać dopiero kilka minut przed swoim pojedynkiem. Gdy zabrzmiał gong, Firląg rzucił się na Mietenia. Rywale przez chwilę okładali się ze wszystkich sił, co wyglądało trochę chaotycznie. Po chwili jednak Marcin uzyskiwał stopniową przewagę, celnie trafiając w twarz przeciwnika. Punktem kulminacyjnym okazał się backfist Marcina, po którym rywal stracił ochotę do dalszych wymian.  Po 1rundzie Marcin wygrywa przez RSC. Warto jednak podkreślić odwagę przeciwnika, który będąc raczej graplerem, podjął się walki w samej stójce z aktualnym mistrzem Polski w muay thai oraz medalistą  i zwycięzcą wielu imprez kick-bokserskich.

We wszystkich walkach zawodników z Palestry była widoczna przewaga w klinczu. Mimo, że formuła k1 zakłada brak tego elementu, to czasem on występuje w „skróconej wersji”. Zawodnicy pokazali, że doskonale potrafią używać kolan i kontrolować walkę, gdy przeciwnik jest bardzo blisko. Chłopaki zaprezentowali wysoki poziom, pokazali też charakter i chęć walki, co jest najważniejsze.