Zwyci?ztwa i pora?ki utczyni?y mnie tym, kim jestem dzi?. Cenie sobie to kim jestem.
Marek Piotrowski


WyszukiwarkaGodziny treningów

Karty Benefitowe

Zawodnicy

Facebook - Palestra

Tagi

08.08.2009 Pierwsze zawody z cyklu Mazowieckiej Młodzieżowej Ligi Kick-Boxingu pod patronatem PZKB

Z dnia: 2009-08-08

08.08.2009 r.  w Wyszogrodzie (koło Płocka) odbyły się pierwsze zawody z cyklu Mazowieckiej Młodzieżowej Ligi Kick-Boxingu pod patronatem PZKB i Woj. Mazowieckiego. Turniej w założeniu zachęca młodych ludzi (do 25 roku życia) w startach w dyscyplinach takich jak KB Low kick, K1 oraz MMA. I trzeba przyznać, że udało się zorganizować świetne i sprawnie przebiegające zawody. W sumie odbyło się 14 walk. Warto zaznaczyć, iż start nie był obarczony żadnymi wpisowymi, a organizatorzy i sędziowi byli bardzo uprzejmi i sympatyczni.
Z klubu "Palestra" startował tylko Stanisław Ślusakowicz w MMA na zasadach ligi schoto C+. Miało wystartować wiecej zawodników, jednak z pewnych względów (obóz, wakacje, kontuzje, praca) nie dali rady w tym tygodniu... Z różnych przyczyn Stasiek ważący nieco ponad 90 kilo miał walczyć w kategorii wagowej do 100 kg. Jego przeciwnik z Kobyłki był tego samego wzrostu jednak prawie zamykał górną granicę kategorii. W narożniku Ślusakowicza stali Kuba Lejwoda i Łukasz Rola, ring zaś otaczała licznie zgromadzona warszawska publiczność, która dopingowała zawodnika Palestry.
Po pierwszym gonku przeciwnik Staśka rzucił się do ataku, jednak zawodnik z Warszawy okazał się szybszy i wszedł rywalowi w nogi klasycznym zapaśniczym obaleniem. Dalej walka toczyła się w parterze, gdzie Ślusakowicz kontrolował sytuację osiagając najpierw pozycję boczną a następnie  dosiad. Zawodnik z Kobyłki próbował zrzucać Staśka jednak ten (w dozwolony sposób) oparł się o liny i zmusił rywala do położenia się na brzuchu. Z tamtąd droga była już prosta... Stasiek rozciągał przeciwnika i skończy niezwykle efektywną techniką - mataleo (duszenie zza pleców). Ślisakowicz wygrywa w 83 sekundy. Palestra Warszawa poraz kolejny dominuje w formule MMA.
Warto zaznaczyć, że walka odbywała się bez kasków i w cienkich rękawicach, bez ochraniaczy na piszczele, a prawie każda technika w stójce była dozwolona...
Z dobrej strony pokazała się nie walcząca część Palestra team oraz zaprzyjaźnieni z nami znajomi, którzy licznie stawili się w wyszogrodzkiej hali.

Poniżej film z Walki:Nagranie z perfekt-tv:

Plakat:

Do góry

Copyrights  © 2007 Muay Thai, Boks, K-1 & MMA Gym - PALESTRA Warszawa, Łukasz Rola
 

Projekt: compexsoft.com